Decydujący rzut karny

Motor Lubawa 0:1 Stomil II Olsztyn (0:0)

Zespół Motoru Lubawa przegrał z rezerwami Stomilu Olsztyn 0:1 w meczu 6. kolejki rozgrywek IV ligi.

Spotkanie było ciekawym widowiskiem. Na trybunach zasiadła spora liczba sympatyków piłki nożnej. W pierwszej połowie nie brakowało okazji strzeleckich dla obu zespołów. Goście z Olsztyna kilka razy mogli objąć prowadzenie, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz Motoru Jacek Malanowski. Lubawianie także mięli sytuacje bramkowe. W jednej z nich, po szybkiej wymianie kilku podań gola zdobyć mógł kapitan Marek Śnieżawski, ale bramkarz Stomilu sparował piłkę na rzut rożny. Pod koniec pierwszej połowy dogodnej okazji nie wykorzystał Łukasz Lewalski.

W przerwie spotkania klub zorganizował konkursy dla kibiców zgromadzonych na stadionie. Do wygrania były m.in lustra od sponsora Motorowców - firmy SZKŁOMAL.

W drugiej połowie również mogliśmy obserwować interesujący mecz. Decydująca sytuacja miała miejsce w 67 minucie, kiedy sędzia główny odgwizdał faul zawodnika gospodarzy w polu karnym i podyktował rzut karny dla olsztynian. Jedenastkę pewne wykorzystał Piotr Wypniewski. Gospodarze rzucili się do ataku, chcieli za wszelką cenę odrobić straty. W końcowych fragmentach meczu Łukasz Świgoń został przewrócony w polu karnym rywali, sędzia nie użył gwizdka, chociaż wcześniej w podobnej sytuacji podyktował rzut karny dla gości... Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Skład Motoru: Malanowski - Żak, Burchart (89' Groszkowski), Wodzicki, Malinowski (60' Zasuwa), R.Śnieżawski, Józefowicz, Lewalski, Margalski (65' Kruszewski), T.Śnieżawski (60' Świgoń), M.Śnieżawski