Zwycięstwo w Dobrym Mieście

DKS Dobre Miasto 2:4 Motor Lubawa (0:2)

W kolejnym meczu ligowym Motorowcy pokonali zajmujący ostatnie miejsce w tabeli DKS Dobre Miasto 4:2. Po dwa gole w tym spotkaniu zdobyli Marek Śnieżawski i Łukasz Świgoń.

Drużyna Motoru Lubawa pojechała do Dobrego Miasta w roli faworyta, gdyż rywal zgromadził dotychczas tylko jeden punkt i zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 7. minucie sędzia podyktował rzut karny dla lubawian, a jedenastkę wykorzystał kapitan Marek Śnieżawski. W 28. minucie drugiego gola dla Motorowców zdobył Łukasz Świgoń i wydawało się, że nic nie przeszkodzi gościom w zwycięstwu.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Motoru Lubawa spokojnie kontrolowali grę, aż do 65. minuty... dwie akcję w ciągu trzech minut i mieliśmy remis 2:2! Najpierw kontaktową bramkę zdobył Krystian Kij, a w 67. minucie wyrównał Łukasz Komiażyk. W grę lubawian wdarły się nerwy, a gospodarze wyglądali wyraźnie na uskrzydlonych. Na szczęście pod koniec meczu goście wyprowadzili dwie zabójcze akcję i wygrali to spotkanie. W 85. minucie Marek Śnieżawski ponownie wyprowadził Motorowców na prowadzenie, a cztery minuty później zwycięstwo przypieczętował Łukasz Świgoń. Na dodatek gospodarze mecz kończyli w osłabieniu, ponieważ w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Paweł Olszewski. Po tym zwycięstwie Motor Lubawa wskoczył na 4. miejsce w tabeli.