Nowy nabytek zapewnił zwycięstwo!

Unia Susz 0:1 Motor Lubawa (0:1)

W meczu inauguracyjnym sezon w IV-lidze, przy duzym upale, drużyna Motoru pokonała na wyjeździe Unię Susz 1:0. Zwycięską bramkę zdobył debiutujący w barwach Lubawskiej drużyny Tomasz Śnieżawski.

Drużyna Motoru za wszelką cenę chciała dobrze otworzyć ligowy sezon, i pokazać nowemu beniaminkowi, że nie będzie miał łatwej przeprawy. Unia postawiła jednak twarde warunki, i jako pierwsza ruszyła do ataku. Pierwsze sytuacje do zdobycia bramki Suszanie mieli na początku spotkania, ale czujnie Lubawskiej bramki strzegł Jacek Malanowski. W 10 minucie "Motorowcy" stanęli przed pierwszą okazją, ale strzał naszego zawodnika z rzutu wolnego trafił tylko w mur. Później do głosu dochodzili gracze Uni, ale nie potrafili trafić do siatki Motoru. Co nie udało się gospodarzom, udało się Motorowi. W 26 minucie błąd popełnia obrona gospodarzy, a sam na sam z Jędrzejewskim wychodzi Tomasz Śnieżawski otwierając wynik spotkania. Po straconej bramce Suszanie nie odpuścili, i jeszcze śmielej ruszyli do ataków. Na szczęście dobrze dysponowany tego dnia, był bramkarz Lubawskiej drużyny, i nie dopuścił do utraty gola.

Na druga połowę meczu, obie drużyny wyszły dość spokojnie. W 57 minucie "Motorowcy" mogli podwyższyć wynik, ale dobrze interweniował Jędrzejewski. W 75 minucie zawodnik gospodarzy zauważył nieco wysuniętego Malanowskiego, i z połowy boiska uderzył na naszą bramkę. Na szczęście "Malan" zachował czujność i sparował piłkę na rzut rożny. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie już klarownych sytuacji, i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Motoru.

Skład Motoru: Malanowski - Żak, Roszkowski, Wodzicki, Malinowski (46' Marchlewski), Józefowicz (52' Grochocki), T.Śnieżawski, Kruszewski (75' Margalski), M.Śnieżawski, T.Śnieżawski, Zasuwa (60' Lewalski)