Drugi beniaminek pokonany !

Motor Lubawa 4:1 Orzeł Janowiec Kościelny (1:1)

W meczu 2. kolejki rozgrywek IV ligi warmińsko-mazurskiej MLKS Motor Lubawa wygrał na własnym obiekcie z Orłem Janowiec Kościelny 4:1. Dla gospodarzy w tym spotkaniu trafiali: Mateusz Kruszewski, Lukasz Lewalski, Marek Śnieżawski i Tomasz Śnieżawski.

Po wygraniu na inauguracje gospodarze wydawali się faworytem tego pojedynku. Już od pierwszego gwizdka mięli optyczną przewagę, a drużyna gości wydawała się lekko przestraszona. Pierwszą groźną akcję lubawianie przeprowadzili po kwadransie gry, kiedy dośrodkowanie z prawej strony głową wykończył kapitan Marek Śnieżawski, piłka powędrowała jednak nad poprzeczką. W 19. minucie gospodarze obejmują prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Mateusz Kruszewski i zdobywa swoją debiutancką bramkę w klubie. W 35. minucie gol dla Gości. Obrońcy Motoru byli przekonani o pozycji spalonej zawodnika Orła, sędziowie nie zareagowali i Paweł Szypulski wyrównał. Chwilę później przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam dobrze interweniował Jacek Malanowski. Jeszcze przed przerwą bardzo dobrą sytuację wypracowali Motorowcy. Sędzia nie użył gwizdka, po wydawało się ewidentnym faulu w polu karnym. W tej akcji ukarał jedynie żółtymi kartkami naszych zawodników za dyskusje. Do przerwy remis.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, a konkretnie wprowadzony po przerwie Łukasz Lewalski, który wyprowadził Motor na prowadzenie w 47. minucie. Bramka wyraźnie podcięła skrzydła Orłom z Janowca Kościelnego, przewaga lubawian narastała z minuty na minutę. W 72. minucie trzeciego gola dla gospodarzy z ogromnym spokojem zdobył Marek Śnieżawski.  W ostatnich piętnastu minutach goście mogli zdobyć kontaktową bramkę, ale kilkukrotnie świetnie w bramce spisywał się Jacek Malanowski. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Arkadiusza Matza. W 87. minucie Tomasz Śnieżawski wykończył idealne podanie Łukasza Margalskiego z prawej strony. Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem Motorowców 4:1, a po meczu zawodnicy otrzymali od kibiców gromkie brawa za grę.