Piękna bramka Romana. Motor znów zwycięski!

Motor Lubawa 2:1 Warmiak Łukta (1:1)

W kolejnym spotkaniu o mistrzostwo IV ligi, drużyna Motoru pokonała przed własną publicznością Warmiaka Łukta 2:1

Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce miła uroczystość. Członek Zarządu wręczył Patrykowi Wodzickiemu kwiaty, który tydzień temu zmienił stan cywilny. Patrykowi życzymy Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia.

Początek spotkania nie zadowalał kibiców zgromadzonych na stadionie. Na boisku wiało nudą, a zawodnicy obu drużyn w ciągu 20 minut stworzyli sobie zaledwie po jednej sytuacji bramkowej, w dodatku nie groźnej. W 30 minucie goście objęli prowadzenie. Na mocny strzał z rzutu wolnego zdecydował się Przemysław Panek i pokonał bezradnie interweniującego Malanowskiego. Podopieczni Arkadiusza Matza próbowali konstruować jakieś akcje, które otworzyły by drogę do bramki Warmiaka, ale bez skutecznie. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie już zmianie, w 44 minucie radość swoim kibicom sprawił Łukasz Świgoń, który w sytuacji sam na sam doprowadził do wyrównania.

Na drugą połowę Lubawianie wyszli już dużo lepiej niż na pierwszą. W 49 minucie dyspozycję bramkarza chciał sprawdzić Łukasz Margalski, piłkę po jego strzale z trudem odbił bramkarz, ale nie było nikogo kto dokończył by dzieła. Trzy minuty później mogło być 2:1, lewą stroną boiska ruszył Świgoń i dośrodkował piłkę wprost na głowę Marka Śnieżawskiego. Niestety strzał był zbyt lekki aby zaskoczyć bramakrza gości. "Motorowcy" dzielnie walczyli aby wywalczyć komplet punktów na swoim stadionie i dopieli swego w końcowych minutach. W 86 minucie pięknym strzałem z woleja popisał się Roman Śnieżawski i przypieczętował zwycięstwo Motoru. W doliczonym czasie gry wynik mógł podwyższyć Mateusz Kruszewski, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki gości.

Skład Motoru: Malanowski - Malinowski (85' Grochocki), Wodzicki, Marchlewski, Żak, R.Śnieżawski, Józefowicz, Lewalski (54' Zasuwa), Margalski (70' Kruszewski), Świgoń (63' T.Śnieżawski), M.Śnieżawski