Wyszarpane zwycięstwo!

Zatoka Braniewo 2:3 Motor Lubawa (1:2)

W spotkaniu 5. kolejki o mistrzostwo IV ligi drużyna Motoru pokonała na wyjeździe Zatokę Braniewo 3:2.

Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla drużyny z Lubawy. "Motorowcy" wymienili zaledwie kilka podań i już w 29 sekundzie Łukasz Margalski wyprowadził nas na prowadzenie. W 16 minucie Motor prowadził już 2:0. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłka trafiła pod nogi Romana Śnieżawskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Zatoki. Gospodarze dążyli do zdobycia kontaktowej bramki i dopięli swego. W 34 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafia do Cezarego Cieplińśkiego, który bez problemu pakuje piłkę do siatki.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z bojowym nastawieniem, aby doprowadzić do wyrównania. W 53 minucie Łukasz Wolak wykorzystał złe ustawienie lubawskiej defensywy i doprowadził do wyrównania. Kiedy wydawało się że w tym meczu wynik nie ulegnie już zmianie, w 89 minucie popis dał Łukasz Świgoń, który swoją indywidualną akcją zapewnił nam zwycięstwo. Zawodnik Motoru przejął piłkę w środkowej części boiska, minął bez problemu dwóch zawodników Zatoki, a na koniec "wykiwał" interweniującego Tomasza Ptaka umieszczając piłkę w pustej bramce.

W końcówce spotkania doszło do bardzo nieprzyjemnego zdarzenia. Marcin Śniegocki zderzył się groźnie z jednym z naszych zawodników i stracił przytomność. Po udzieleniu mu pomocy przez służby medyczne, został przewieziony do szpitala. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.