Dwa do zera dla lubawskiego lidera !

Śniardwy Orzysz 0:2 Motor Lubawa (0:0)

Liderzy IV ligi odnieśli kolejne zwycięstwo. W meczu 14. kolejki rozgrywek pokonali Śniardwy Orzysz 2:0 po bramkach Daniela Malinowskiego i Marka Śnieżawskiego.

Seria siedmiu zwycięstw z rzędu sprawiła, że zespół Motoru Lubawa wyjechał do Orzysza w roli faworyta. Dodatkowym argumentem przemawiającym za Motorowcami była bardzo dobra gra na wyjazdach. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Orzyszu nie zobaczyli żadnego gola.

Dopiero druga połowa przyniosła rozstrzygnięcie. W 74. minucie po jednym z kontrataków prowadzenie objęli goście. Adrian Zasuwa dograł wprost na głowę Daniela Malinowskiego, a lubawski obrońca umieścił piłkę w siatce. Sześć minut później faulowany w polu karnym przeciwnika był wspominany Malinowski. Sędzia podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Marek Snieżawski.

Beniaminek z Orzysza również miał okazje do zdobycia bramki. Rywalom brakowało skuteczności, a także i szczęścia... dwukrotnie Jacka Malanowskiego uratował słupek. Powiedzenie "szczęście sprzyja lepszym" znalazło odzwierciedlenie w tym pojedynku.